DEBRA

Firma Debra oferuje systemy siatek bezpieczeństwa do zbiorowej ochrony osób przed upadkiem z wysokości.

Jako jedyni na polskim rynku zadbaliśmy, aby nasze systemy siatek bezpieczeństwa posiadały badania na zgodność z wymaganiami normy PN-EN 1263-2 wydanymi przez Politechnikę Ślaską.

Debra dostarcza kompletne zestawy dostosowane do potrzeb klientów na wynajem i sprzedaż.

Languages/języki: English version Wersja polska

 

 


System ochronny NetProtect T

Układ stropowy

Układ ochronny stropowy najczęściej wykorzystywany jest podczas budowania kolejnych poziomów budynku.

Układ rusztowaniowy

Układ ochronny rusztowaniowy sprawdza się podczas przeprowadzania wszelkich prac elewacyjnych budynków, przede wszystkim dzięki zastosowaniu podwójnej siatki jako układu osłonowo-ochronnego.

Układ ścienny

Układ ochronny ścienny stanowi wspaniałe uzupełnienie oferty, zapewniając bezpieczeństwo w trudno dostępnych miejscach, takich jak wiadukty czy podczas prac dekarskich itp.

 

Zasady stosowania

Podstawą prawną stosowania siatek bezpieczeństwa i układów z nimi związanymi są zapisy:

  • Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych, Dz.U.Nr.47 poz.401 z dn.19 marca 2003 §6 pkt. 1, który odnosi się do stosowania środków ochrony zbiorowej, w tym siatek bezpieczeństwa,
  • Norm PN-EN 1263-1 i PN-EN 1263-2.

NetProtect - T to jedno z szeregu oferowanych w systemie NetProtect, firmy Debra Piotr Stanik rozwiązań zbiorowego zabezpieczania osób i przedmiotów przed upadkiem z wysokości. Jest to system alternatywny w stosunku do innych powszechnie stosowanych na budowach, jak np. barierki, rusztowania ochronne itp.

Jednak NetProtect - T w wielu przypadkach okazał się najskuteczniejszym i najprostszym w użyciu narzędziem zabezpieczającym ludzi i przedmioty przed upadkiem. Dotyczy to szczególnie wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji występujących przy pracach stanu surowego np. przy wylewaniu stropów.

NetProtect - T pozwala zabezpieczać przed skutkami upadku z wysokości do 6 m. Siatki bezpieczeństwa oferowane w tym systemie można łatwo i szybko przemieszczać według potrzeb.

System NetProtect - T może zabezpieczać przed upadkiem tylko osoby i wtedy mają zastosowanie siatki bezpieczeństwa posiadające oczka o wym. 100x100 mm lub 45x45 mm. Dla ochrony przed spadającymi przedmiotami można dodatkowo zastosować siatkę 75-200 g/m2 (np. typową siatkę zabezpieczającą rusztowanie).Najbezpieczniejsze jest zastosowanie obu siatek łącznie. W tym przypadku na siatce o wym. oczek 100x100 mm. lub 45x45 mm. jest mocowana siatka 75-200 g/m2.

System NetProtect - T składa się z:

  • siatki bezpieczeństwa z liną krawędziową,
  • wsporników do mocowania siatki w poziomie, kotwionych na zewnątrz budynków lub budowli,
  • lin wiążąco-łączących.

Układ służy do zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości pracowników wykonujących roboty na stropach, dachach płaskich, dachach o maksymalnym pochyleniu do 20% lub poziomach roboczych (piętrach), na których są otwory w ścianach zewnętrznych na wysokości poniżej 1,1 m nad poziomem roboczym, a otwory nie są zabezpieczone przepisowymi barierkami ochronnymi.

Obecnie w ofercie znajduje się układ ochronny.

 

Wymagania

W zależności od miejsca kotwienia wymagana jest odpowiednia siła kotwienia:

a) Przy montażu przyściennym:

  • siła kotwienia - min. 8kN,
  • głębokość kotwienia - min. 110 mm.

b) Przy montażu do stropu:

  • siła kotwienia - min. 5kN,
  • głębokość kotwienia - min. 110 mm.

 

Maksymalna wysokość upadku

Maksymalna wysokość upadku dla wszystkich przypadków w systemie zabezpieczającym NetProtect - T wynosi 6 m.

 

Minimalna odległość siatki bezpieczeństwa od podłoża

Minimalna odległość siatki bezpieczeństwa od podłoża powinna wynosić 3,5 m.

Galeria

Do pobrania

Pełne wersje instrukcji/katalogu dostępne po wcześniejszym kontakcie.

 


copyright (c) DEBRA | netprotect | kontakt | english version